Google Ocean View ile şimdi de Okyanusta!

12

Google her geçen gün internet dünyasına yeni renkler katıyor. Google Maps ile dünyaya yukarıdan bakarken, Google Street View ile yukarıdan baktığımız sokakların içine girebilmemize imkan sağlamıştı. Ardından Google Sky ile gökyüzünü keşfettik. Şimdi ise Google, Ocean View ile bizleri, okyanusun derinliklerine götürüyor…

Google Ocean View Nasıl Çalışıyor?

Ocean View, Street view servisi ile büyük benzerlikler taşısada, Google insan bedeninin bile dayanamayacağı derinliklere inmek için özel bir kapsül geliştirmiş ve bu kapsüle yerleştirilmiş 3 geniş açılı objektif ile 360 derecelik panaromik görüntüler elde ediyor.

Ancak Ocean View için bu görüntüler sadece özel geliştirilen kapsülden gelmiyor. SVII adlı dalgıç robot da detaylı çekimlerde kullanılan diğer bir araç. Uzaktan kontrol edilebilen SVII, tablet pc ile üzerinde bulundurduğu kameraları da uzaktan kontrol edebilme şansı veriyor. SVII’nın üzerinde ayrıca bir adet GPS, pusula ve daha birçok sensörü barındıran robot dalgıç her 2 metrede ya da her 3 saniyede bir görüntü kaydederek, 3000 balık gözü, 1000 doğrusal atımlı görüntüyü ocean view için kaydedebiliyor.

İşte karşınızda Ocean Vİew

Yorumlar
Yükleniyor...