Her cebe uygun Nokia Asha 501 geliyor

11

Nokia, Asha 201’i piyasaya sürmesinin hemen ardından yeni düşük bütçeli yeni telefonu Asha 501’i tanıttı. Nokia, Asha 501 ile Asya’nın gelişmekte olan ülkelerinde akıllı telefona geçiş yapmayı isteyen tüketicilerin tercihlerinden biri olmayı hedefliyor.

2G ve Wi-Fi bağlantı özelliği bulunduracak olan 501, Asha 201 modeilndeki gibi hem tek, hem de çift SIM kart girişi bulunan modellerle sunulacak.

Kırmızı, yeşik, açık mavi, sarı, beyaz ve siyah olarak altı farklı renk seçeneği bulunan Asha 501, arka panelini örten renkli kılıfıyla çekici bir görünüme sahip. Arka panel, farklı renk seçenekleriyle değiştirilebiliyor. 17 saat konuşma süresine sahip olan Asha 501, 48 gün bekleme süresine sahip. Aynı süre, çift SIM kartlı model için 30 gün.

Asha 501’de ‘Home’ ve ‘Fastlane’a adlı iki ana ekran seçeneği sunuyor. Home, daha geleneksel bir görünümle uygulamaların ikonlarını ve telefon ayarlarına erişimi içeriyor. Fastlane ise bağlantılar, sosyal ağlar ve uygulamaları içeriyor. Telefonu uyku modundan çıkarmak için, dokunmatik ekranına iki defa dokunmanız yeterli oluyor. 90 ülkede satışa sunulacak olan Asha 501, gelişmekte olan piyasalara odaklanan bir ürün olarak ABD’de satılmayacak.

99 dolardan satılacak olan telefon, Avrupa’da 75 Euro’dan piyasaya sunulacak. 4GB dahili belleğe sahip olan telefon, micro SD ile 32 GB ek kapasite kullanabilecek.

Yorumlar
Yükleniyor...